Prečo Mana?

Všetko, čo tvoje telo potrebuje

Mana je nutrične komplexné riešenie s obsahom 42 esenciálnych živín, ktoré tvojmu telu dodajú všetko, čo potrebuje na to, aby bolo zdravé a zvládalo každodenné výzvy.

Jadrová fyzika? Kdeže

Potravinová veda? Presne!

Manu vyvíja tím českých vedcov a odborníkov z oblasti potravinárstva, biochémie a chémie priamo v pražskom výrobnom závode. Zloženie Many je postavené na dvoch vlastných klinických štúdiách, ktoré vznikli v spolupráci s Karlovou univerzitou, ďalej na báze klinických štúdií Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA), Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a na skúsenostiach z klinickej medicíny.

Zloženie potravín neustále vyvíjame a prispôsobujeme súčasnému vedeckému poznaniu, a preto pravidelne vydávame novú, vylepšenú verziu nutričného zloženia nášho jedla. Nový produktový rad Mark 7 je dovedený k dokonalosti.

Nová receptúra Mark 7: 

  • 42 esenciálnych živín
  • 6 zdrojov kvalitných rastlinných bielkovín
  • 8 zdrojov vlákniny
  • 6 zdrojov tuku vrátane prémiového C8 MCT oleja z kokosu
  • 38 vitamínov a minerálov
  • Novo obohatené o vitamín D3 a cholín
  • Omega-3 z morských rias (EPA a DHA)
  • Kompletné spektrum aminokyselín
  • Nízky glykemický index (29)
  • Bez GMO a laktózy

Všetko, čo tvoje telo potrebuje

42 esenciálnych nutrientov

Esenciálne nutrienty, respektíve živiny sú také, ktoré si naše telo nedokáže vytvoriť samo a ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie organizmu. Nielenže ich v potrave musíme prijímať každý deň, ale navyše v správnom množstve. Mana obsahuje 42 esenciálnych nutrientov v presne zmeraných množstvách, aby tvoje telo dostalo všetko, čo potrebuje a nič navyše.

Kvalitná výživa pre tvoje svaly i kosti

6 zdrojov proteínu

Unikátna kombinácia šiestich zdrojov rastlinných proteínov podporí rast svalovej hmoty a správnu regeneráciu. Jedna porcia prášku ti dodá 21 g  a jedna porcia drinku 17 g kvalitných bielkovín a kompletné aminokyselinové spektrum. Ako zdroje proteínu používame sójový a hrachový proteínový izolát, ovsený, tekvicový, ryžový proteín a proteín zo sladkovodných rias.

Morské riasy: naša tajná zbraň

6 zdrojov tuku

Zdravé tuky z Many pomáhajú regulovať hladinu cholesterolu a dodávajú telu a mozgu potrebnú energiu. V našej jedinečnej zmesi lipidov nájdete olej z morských rias bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ako aj tuky zo slnečnicového, repkového, ľanového a ovseného oleja a fosfolipidy zo sójového lecitínu. Úplne novým zdrojom, ktorý sa v takej vysokej kvalite nenachádza v žiadnej inej nutrične plnohodnotnej potravine, je kokosový olej MCT C8 s čistým obsahom (99 %) triglyceridov kyseliny kaprylovej.

Jedinečná zmes rastlinných olejov v produkte Mana je zdrojom dôležitých vitamínov rozpustných v tukoch a cenných fytonutrientov, ako je vitamín E, fytosteroly alebo luteín.

Mana obsahuje omega-6 a omega-3 mastné kyseliny v správnom pomere 2 : 1.

Všetko pre zdravé črevá 

8 zdrojov vlákniny

V jednom prášku nájdeš 7 g a v drinku 4,4 g vlákniny, ktoré podporujú rast a funkciu črevných baktérií. Receptúra Mark 7 obsahuje vyvážené zastúpenie rozpustnej i nerozpustnej vlákniny z 8 hodnotných zdrojov, medzi ktoré patrí napríklad ovsená vláknina s významným obsahom betaglukánov, ale aj hrachová, mrkvová či čakanková vláknina známa tiež ako inulín.

Biokatalytická rozbuška. Bang!

14 esenciálnych vitamínov

V ľudskom organizme majú vitamíny funkciu biokatalyzátorov a antioxidantov. Podieľajú sa na metabolizme bielkovín, tukov, sacharidov a na vstrebávaní minerálov.

Mana je vďaka svojmu bohatému obsahu vitamínov a minerálov, ktoré sú zakomponované do kompletného jedla, skvele vstrebateľným multivitamínom. Obsahuje kompletné spektrum 14 esenciálnych vitamínov – vitamín A, všetkých 8 vitamínov skupiny B, vitamín C, D2/D3, E, K1 a K2.

Chrbtica bytia

17 esenciálnych minerálov

Minerály sú nevyhnutné pre rast a metabolizmus celého organizmu, podieľajú sa na výstavbe telesných tkanív a sú dôležité aj pre prácu mozgu a svalov. Receptúra Mark 7 obsahuje 17 esenciálnych minerálov. Pridali sme navyše nové chelátované formy horčíka (laktát horečnatý), draslíka (citrát draselný) a zinku (glukónan zinočnatý).
 
Rovnako tak obsahuje ďalších 7 minerálov vo forme stopových prvkov, ktoré sa prirodzene vyskytujú v potravinách.

Zdravé sacharidy

Nízky glykemický index

Vďaka komplexnému spektru sacharidov a vyváženému pomeru makroživín má Mana nízky glykemický index (29). Znamená to, že zasýti na dlhší čas a spôsobuje minimálne výkyvy glykémie (hladiny cukru v krvi) medzi jednotlivými jedlami. Manou tak môžeš nahradiť kompletne celý jedálniček od raňajok až po večeru a nemusíš sa obávať nadmernej sacharidovej záťaže.

Graf zobrazuje priemerné absolútne hodnoty glykémie v čase. Dáta sú zobrazené ako priemer ± SEM; p <0.0001 pre interakciu čas vs test, two-way ANOVA.

Pomer oddporúčaný odborníkmi na výživu

Vyvážené zastúpenie makroživín

Z celkového energetického zastúpenia živín v našom prášku predstavujú bielkoviny 22 %, sacharidy 34 % a tuky 44 %. V drinku je pomer makroživín takmer identický. Vychádzame z vedecky podložených odporúčaní Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA) a z najnovších klinických štúdií zaoberajúcich sa modernou výživou.

Profil aminokyselín

Množstvo aminokyselín v dennej dávke
(5 porcií) prášku (AA g/100 g proteínu)

Množstvo aminokyselín v referenčnom proteíne podľa WHO (AA g/100 g proteínu)

Profil vitamínov a minerálov

Množstvo vitamínov v dennej dávke (5 porcií) ManaPowder™
(% = odporúčaný denný príjem pre dospelého človeka)

Ingrediencie

Dôvod, prečo nie je nič iné ako Mana

Lipidy z morských rias

Morské riasy pôsobia priaznivo na srdce, mozog a zrak. Je to najmä vďaka nenasýteným mastným kyselinám DHA a EPA, ktoré majú blahodarné účinky už pri spotrebe 250 mg denne. Denna dávka prášku (5 porcií) dodá organizmu až 1 150 mg týchto kyselín, z ktorých je 1 105 mg DHA. Denná porcia 6 ManaDrinkov ti dodá 1 122 mg nenasýtených mastných kyselín, z čoho 1 080 mg predstavuje DHA.

Disacharidy z bielej repy

Izomaltulóza, známa aj ako palatinóza, je disacharid, ktorý pomáha udržiavať nízku hladinu glykemického indexu Many (GI = 29), čím sa znižuje riziko srdcových chorôb a cukrovky. Potraviny obsahujúce izomaltulózu pomáhajú lepšie regulovať hladinu glukózy v krvi než potraviny obsahujúce cukor.

8 zdrojov vlákniny

Mana obsahuje týchto 8 zdrojov vlákniny: ovsená vláknina s významným obsahom betaglukánov, rozpustná vláknina z koreňa čakanky (inulín), mrkvová vláknina, arabská guma (v ManaDrinku používame namiesto arabskej gumy celulózu), vláknina z tekvice, hrachu, sóje a zo sladkovodných rias. Všetky tieto typy vlákniny podporujú rast a funkciu priateľských baktérií v črevách. Betaglukány z ovsa tiež pomáhajú udržiavať normálnu hladinu cholesterolu v krvi.

Lipidy z ľanových semienok

Ľanový olej obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré okrem iného chránia mozog pred starnutím. Ľanový olej používaný v Mane je organický a lisovaný za studena. A vďaka špeciálnej technológii na vylúčenie kyslíka sa vyhneme akejkoľvek nežiaducej peroxidácii. Ľanový olej obsahuje najvyššiu koncentráciu omega-3 mastných kyselín zo všetkých rastlinných olejov.

Lipidy zo slnečnicového oleja

Slnečnicový olej chráni pokožku a tkanivá pred oxidačným stresom. Obsahuje bohatú zmes mononenasýtených (MUFA) a polynenasýtených (PUFA) mastných kyselín, prevažne kyseliny olejovej (omega-9) a kyseliny linolovej (omega-6), ako aj vysoké koncentrácie vitamínu E a fytosterolov.

Oligosacharidy z kukurice

Kukurica pomáha dodávať organizmu rýchlu energiu a v kombinácii s ďalšími zložkami v Mane prispieva k dobrému tráveniu. Kukurica je navyše zdrojom čistých a dobre štruktúrovaných uhľohydrátov, a tak prepožičiava Mane príjemnú konzistenciu a jemnú sladkosť.

6 zdrojov bielkovín

Jedna porcia prášku dodáva 21 g a  jedna porcia drinku 17 g kvalitných bielkovín z vyváženej zmesi sóje, hrachu, ovsa, sladkovodných rias, hnedej ryže a konopy. V kombinácii sú tieto ingrediencie komplexným zdrojom rastlinného proteínu s kompletným spektrom aminokyselín, vďaka čomu podporujú rast a regeneráciu svalov.

Sójový lecitín

Sójový lecitín je zdrojom fosfatidylcholínu, teda cenného cholínu, ktorý pomáha zlepšovať našu pamäť. Tento biologicky významný lipid je nevyhnutným stavebným blokom nervových a mozgových buniek. Lecitín zároveň vykazuje výborné emulgačné vlastnosti.

Lipidy z repkového oleja

Repkový olej prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi. Je bohatý na omega-6 a omega-3 mastné kyseliny, má nízky obsah nasýtených tukov a vysoký obsah vitamínov rozpustných v tuku a fytochemikálií, ako sú fytosteroly a luteín.

Lipidy z kokosu

Kokosový olej, ktorý je medzi prírodnými olejmi jedinečný. Kokosový olej MCT C8 s 99 % obsahom kyseliny kaprylovej dodáva celému telu a mozgu rýchlo pôsobiacu energiu bez akejkoľvek únavy. Čistá kyselina kaprylová C8 poskytuje rýchlu dávku energie a je až 6x účinnejšia ako bežný MCT olej! Okrem toho MCT zlepšuje vstrebávanie živín, lepšie stimuluje metabolizmus a znižuje pocit hladu, takže pomáha aj pri chudnutí.