Zinok

Zinok je prítomný vo všetkých telesných tkanivách a tekutinách a tvorí dôležitú súčasť veľkého množstva enzýmov, ktoré sa zúčastňujú metabolizmu sacharidov, tukov, bielkovín a lipidov. Prítomnosť zinku v molekulách enzýmu je nevyhnutná predovšetkým pre samotnú katalytickú funkciu enzýmu a podieľa sa taktiež na fixácii ich priestorových štruktúr.  Hlavnými zdrojmi zinku v prírode sú predovšetkým celozrnné potraviny, orechy, niektoré strukoviny, špargľa a vajcia.

Zinok prispieva k normálnemu metabolizmu kyselín a zásad, k normálnym rozpoznávacím funkciám, k normálnej syntéze DNA, k normálnej plodnosti a reprodukcii, k normálnemu metabolizmu makroživín, vitamínu A, k normálnej syntéze bielkovín, k udržaniu normálneho stavu kostí, vlasov a nechtov. Ďalej prispieva k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi, k udržaniu normálneho stavu zraku, k normálnej funkcii imunitného systému a k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom. Podieľa sa tiež na procese delenia buniek.

Pri konzumácii 5 porcií Mana Prášku či Mana Drinku denne je príjem zinku 14 mg.

Užite si Manu i Mana Drink ako súčasť pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Mana je vhodná pre každého zdravého dospelého jedinca.

Zdroj informacií:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Committee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, on-line:

http://www.efsa.europa.eu/sites/default/files/efsa_rep/blobserver_assets/ndatolerableuil.pdf

Vitamin and mineral requirements in human nutrition: report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998. on-line: http://apps.who.int/iris/bitstream/10665/42716/1/9241546123.pdf

Klinická štúdia:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2010.1819/epdf

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2014.3653/epdf

The Latest posts

Nová Mana je modrá. Berries je čistá mágia.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá mágia.

Prichádza tyčinka na novej úrovni. ManaBar.

Prichádza tyčinka na novej úrovni. ManaBar.

Family Pack Mark 8 je tu. Najvýhodnejší spôsob, ako si vychutnať Manu.

Family Pack Mark 8 je tu. Najvýhodnejší spôsob, ako si vychutnať Manu.