Vitamin B3, (Niacin)

Vitamín B3 (Niacin) je označenie, ktoré sa používa na popis dvoch príbuzných biologicky aktívnych zlúčenín, kyseliny nikotínovej a nikotinamidu. Niacín je predovšetkým prekurzorom dvoch významných kofaktorov NAD (nikotinamidadenindinukleotid) a NADP (nikotinamidadenindinukleotidfosfát), ktoré sú nevyhnutné pre celý rad enzýmov katalyzujúcich oxidačne-redukčné reakcie v ľudskom organizme. Vitamíny B3 sú rozpustné vo vode.

Niacín prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu, k normálnej psychickej činnosti, k udržaniu normálneho stavu slizníc a pokožky a k zníženiu miery únavy a vyčerpania.

Niacín je prirodzenou súčasťou našich surovín, z ktorých sa Mana Prášok a Mana Drink vyrábajú. Navyše pridávame vitamín B3 vo forme nikotinamidu. Denný príjem niacínu je pri konzumácii 5 porcií Mana Prášku 20 mg a 5 porcií Mana Drinku 18 mg.

,,Vitamíny, ktoré sú súčasťou našich surovín boli detegované laboratórnymi analýzami v štátom certifikovaných laboratóriách. Iba takto si môžeme byť istí, že skutočne odoberáme suroviny bohaté na živiny.''

Užite si Manu ako súčasť pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Mana je vhodná pre každého zdravého dospelého jedinca.

 Zdroje informácií:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Committee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, on-line:

http://www.efsa.europa.eu/sites/default/files/efsa_rep/blobserver_assets/ndatolerableuil.pdf

Vitamin and mineral requirements in human nutrition: report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998. on-line: http://apps.who.int/iris/bitstream/10665/42716/1/9241546123.pdf

Klinická štúdia:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2009.1224/epdf

The Latest posts

Uži si atraktívne kombinácie Many za skvelú cenu

Uži si atraktívne kombinácie Many za skvelú cenu

Láska naprieč vesmírom: svieža chuť jahôd a zamatová Mana ako dokonalý pár

Láska naprieč vesmírom: svieža chuť jahôd a zamatová Mana ako dokonalý pár

„Go Bananas!" so šialene dobrou banánovou novinkou

„Go Bananas!" so šialene dobrou banánovou novinkou