Vitamin B3, (Niacin)

Vitamín B3 (Niacin) je označenie, ktoré sa používa na popis dvoch príbuzných biologicky aktívnych zlúčenín, kyseliny nikotínovej a nikotinamidu. Niacín je predovšetkým prekurzorom dvoch významných kofaktorov NAD (nikotinamidadenindinukleotid) a NADP (nikotinamidadenindinukleotidfosfát), ktoré sú nevyhnutné pre celý rad enzýmov katalyzujúcich oxidačne-redukčné reakcie v ľudskom organizme. Vitamíny B3 sú rozpustné vo vode.

Niacín prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu, k normálnej psychickej činnosti, k udržaniu normálneho stavu slizníc a pokožky a k zníženiu miery únavy a vyčerpania.

Niacín je prirodzenou súčasťou našich surovín, z ktorých sa Mana Prášok a Mana Drink vyrábajú. Navyše pridávame vitamín B3 vo forme nikotinamidu. Denný príjem niacínu je pri konzumácii 5 porcií Mana Prášku 20 mg a 5 porcií Mana Drinku 18 mg.

,,Vitamíny, ktoré sú súčasťou našich surovín boli detegované laboratórnymi analýzami v štátom certifikovaných laboratóriách. Iba takto si môžeme byť istí, že skutočne odoberáme suroviny bohaté na živiny.''

Užite si Manu ako súčasť pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Mana je vhodná pre každého zdravého dospelého jedinca.

 Zdroje informácií:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Committee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, on-line:

http://www.efsa.europa.eu/sites/default/files/efsa_rep/blobserver_assets/ndatolerableuil.pdf

Vitamin and mineral requirements in human nutrition: report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998. on-line: http://apps.who.int/iris/bitstream/10665/42716/1/9241546123.pdf

Klinická štúdia:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2009.1224/epdf

The Latest posts

„Go Bananas!" so šialene dobrou banánovou novinkou

„Go Bananas!" so šialene dobrou banánovou novinkou

Nová Mana je modrá. Berries je čistá mágia.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá mágia.

Prichádza tyčinka na novej úrovni. ManaBar.

Prichádza tyčinka na novej úrovni. ManaBar.