Vitamin B2, (Riboflavin)

Riboflavin alebo vitamín B2 je zlúčenina žltooranžovej farby rozpustná vo vode. Riboflavin okrem iného funguje ako prekurzor niektorých základných koenzýmov, ako sú flavínmononukleotidu (FMN) a flavínadeníndinukleotid (FAD). V týchto formách je riboflavín kovalentne viazaný a funguje ako katalyzátor oxidačno-redukčných reakcií.

Riboflavin prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu, k normálnej činnosti nervovej sústavy, k zachovaniu zdravých slizníc, pokožky, zraku a červených krviniek. Ďalej prispieva k normálnemu metabolizmu železa, k ochrane buniek pred oxidačným stresom a k zníženiu vyčerpania a únavy.

Riboflavin je prirodzenou súčasťou našich surovín, z ktorých sa Mana Prášok a Mana Drink vyrába. Navyše ho tiež do Mana Prášku a Mana Drinku pridávame. Pri konzumácii 5 porcií Mana Prášku či Mana Drinku denne je príjem vitamínu B2 (riboflavínu) 1,5 mg.

,,Množstvo vitamínov, ktoré sú súčasťou našich surovín, sme stanovili v štátom certifikovaných laboratóriách. Jedine tak sme si istí, že odoberáme kvalitné suroviny bohaté na živiny.''

Užite si Manu ako súčasť pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Mana je vhodná pre každého zdravého dospelého jedinca.

Zdroje informácií:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Commettee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, on-line:

Vitamin and mineral requirements in human nutrition: report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998. on-line:

Klinická studie:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2010.1814/epdf

The Latest posts

Uži si atraktívne kombinácie Many za skvelú cenu

Uži si atraktívne kombinácie Many za skvelú cenu

Láska naprieč vesmírom: svieža chuť jahôd a zamatová Mana ako dokonalý pár

Láska naprieč vesmírom: svieža chuť jahôd a zamatová Mana ako dokonalý pár

„Go Bananas!" so šialene dobrou banánovou novinkou

„Go Bananas!" so šialene dobrou banánovou novinkou