Vitamin B2, (Riboflavin)

Riboflavin alebo vitamín B2 je zlúčenina žltooranžovej farby rozpustná vo vode. Riboflavin okrem iného funguje ako prekurzor niektorých základných koenzýmov, ako sú flavínmononukleotidu (FMN) a flavínadeníndinukleotid (FAD). V týchto formách je riboflavín kovalentne viazaný a funguje ako katalyzátor oxidačno-redukčných reakcií.

Riboflavin prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu, k normálnej činnosti nervovej sústavy, k zachovaniu zdravých slizníc, pokožky, zraku a červených krviniek. Ďalej prispieva k normálnemu metabolizmu železa, k ochrane buniek pred oxidačným stresom a k zníženiu vyčerpania a únavy.

Riboflavin je prirodzenou súčasťou našich surovín, z ktorých sa Mana Prášok a Mana Drink vyrába. Navyše ho tiež do Mana Prášku a Mana Drinku pridávame. Pri konzumácii 5 porcií Mana Prášku či Mana Drinku denne je príjem vitamínu B2 (riboflavínu) 1,5 mg.

,,Množstvo vitamínov, ktoré sú súčasťou našich surovín, sme stanovili v štátom certifikovaných laboratóriách. Jedine tak sme si istí, že odoberáme kvalitné suroviny bohaté na živiny.''

Užite si Manu ako súčasť pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Mana je vhodná pre každého zdravého dospelého jedinca.

Zdroje informácií:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Commettee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, on-line:

Vitamin and mineral requirements in human nutrition: report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998. on-line:

Klinická studie:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2010.1814/epdf

The Latest posts

Nová Mana je modrá. Berries je čistá mágia.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá mágia.

Prichádza tyčinka na novej úrovni. ManaBar.

Prichádza tyčinka na novej úrovni. ManaBar.

Family Pack Mark 8 je tu. Najvýhodnejší spôsob, ako si vychutnať Manu.

Family Pack Mark 8 je tu. Najvýhodnejší spôsob, ako si vychutnať Manu.