Vitamín B1, (Thiamin)

Thiamin, vitamín B1, patrí do skupiny vitamínov rozpustných vo vode. Jeho molekula obsahuje pyrimidínový a tiazolové cyklus. Čiastočne môže byť tento vitamín produkovaný črevnou mikroflórou, ale tieto množstvá sú nedostatočná. Potrebné množstvo je prijímané zo stravy.

Thiamin prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu, k normálnej psychickej činnosti a k ​​normálnej činnosti nervovej sústavy a srdca. Tiamín je prirodzenou súčasťou našich surovín, z ktorých sa Mana Prášok aj Mana Drink vyrába. Naviac pridávame vitamín B1 vo forme tiamín hydrochloridu. Pri konzumácii 5 porcií Mana Prášku či Mana Drinku denne je príjem vitamínu B1 1,5 mg.
Množstvo vitamínov, ktoré sú súčasťou našich surovín, sme stanovili v štátom certifikovaných laboratóriách. Jedine tak sme si istí, že odoberáme kvalitné suroviny bohaté na živiny."

Užite si Manu ako súčasť pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Mana je vhodná pre každého zdravého dospelého jedinca.

Zdroje informácií:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Committee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, online:

http://www.efsa.europa.eu/sites/default/files/efsa_rep/blobserver_assets/ndatolerableuil.pdf

Vitamin and mineral requirements in human nutrition: report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998. online: http://apps.who.int/iris/bitstream/10665/42716/1/9241546123.pdf

Klinická štúdia:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2010.1755/epdf

The Latest posts

Uži si atraktívne kombinácie Many za skvelú cenu

Uži si atraktívne kombinácie Many za skvelú cenu

Láska naprieč vesmírom: svieža chuť jahôd a zamatová Mana ako dokonalý pár

Láska naprieč vesmírom: svieža chuť jahôd a zamatová Mana ako dokonalý pár

„Go Bananas!" so šialene dobrou banánovou novinkou

„Go Bananas!" so šialene dobrou banánovou novinkou