Vitamín B1, (Thiamin)

Thiamin, vitamín B1, patrí do skupiny vitamínov rozpustných vo vode. Jeho molekula obsahuje pyrimidínový a tiazolové cyklus. Čiastočne môže byť tento vitamín produkovaný črevnou mikroflórou, ale tieto množstvá sú nedostatočná. Potrebné množstvo je prijímané zo stravy.

Thiamin prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu, k normálnej psychickej činnosti a k ​​normálnej činnosti nervovej sústavy a srdca. Tiamín je prirodzenou súčasťou našich surovín, z ktorých sa Mana Prášok aj Mana Drink vyrába. Naviac pridávame vitamín B1 vo forme tiamín hydrochloridu. Pri konzumácii 5 porcií Mana Prášku či Mana Drinku denne je príjem vitamínu B1 1,5 mg.
Množstvo vitamínov, ktoré sú súčasťou našich surovín, sme stanovili v štátom certifikovaných laboratóriách. Jedine tak sme si istí, že odoberáme kvalitné suroviny bohaté na živiny."

Užite si Manu ako súčasť pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Mana je vhodná pre každého zdravého dospelého jedinca.

Zdroje informácií:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Committee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, online:

http://www.efsa.europa.eu/sites/default/files/efsa_rep/blobserver_assets/ndatolerableuil.pdf

Vitamin and mineral requirements in human nutrition: report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998. online: http://apps.who.int/iris/bitstream/10665/42716/1/9241546123.pdf

Klinická štúdia:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2010.1755/epdf

The Latest posts

Nová Mana je modrá. Berries je čistá mágia.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá mágia.

Prichádza tyčinka na novej úrovni. ManaBar.

Prichádza tyčinka na novej úrovni. ManaBar.

Family Pack Mark 8 je tu. Najvýhodnejší spôsob, ako si vychutnať Manu.

Family Pack Mark 8 je tu. Najvýhodnejší spôsob, ako si vychutnať Manu.