Vitamin A, (Retinol)

Vitamín A patrí medzi esenciálne živiny a medzi vitamíny rozpustné v tukoch. V prírode sa nachádza vo forme retinolu, 3-dehydroretinolu a ako provitamín α-, β- a γ-karotén, z ktorého retinol vznikne až v tele.

Vitamín A prispieva k normálnemu metabolizmu železa, k udržaniu normálneho stavu slizníc, pokožky a zraku. Prispieva tiež k normálnej funkcii imunitného systému a podieľa sa na procese špecializácie buniek.

Vitamín A je prirodzenou súčasťou našich surovín, z ktorých sa Mana Prášok a Mana Drink vyrábajú. Navyše pridávame vitamín A vo forme retinolu acetátu.

,,Vitamíny, ktoré sú súčasťou našich surovín boli detegované laboratórnymi analýzami v štátom certifikovaných laboratóriách. Iba tak si môžeme byť istí, že skutočne odoberáme suroviny bohaté na živiny.''

Pri konzumácii 5 porcií Mana Prášku či Mana Drinku denne je príjem vitamínu A 800 µg.

Užite si Manu ako súčasť pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Mana je vhodná pre každého zdravého dospelého jedinca.

Zdroj informácií:

FAO (1998) Vitamin and mineral requirements in human nutrition : report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand.

Klinická štúdia:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2009.1221/epdf

The Latest posts

Nová Mana je modrá. Berries je čistá mágia.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá mágia.

Prichádza tyčinka na novej úrovni. ManaBar.

Prichádza tyčinka na novej úrovni. ManaBar.

Family Pack Mark 8 je tu. Najvýhodnejší spôsob, ako si vychutnať Manu.

Family Pack Mark 8 je tu. Najvýhodnejší spôsob, ako si vychutnať Manu.