Molybden

Molybdén sa v potravinách vyskytuje najčastejšie vo forme molybdenanov a ako kofaktor niektorých enzýmov. Dobrým zdrojom molybdénu sú listová zelenina, cirok, niektoré strukoviny, obilné klíčky, mlieko, vajcia, koreňová zelenina a niektoré ryby. Odporúčaný denný príjem pre dospelého človeka podľa EFSA nie je pevne stanovený. US Food and Nutrition Board odhaduje bezpečný a adekvátny príjem molybdénu medzi 75 a 250 mikrogramov denne pre dospelých a staršie deti. Dlhodobý nedostatok molybdénu vo výžive je spájaný s intoleranciou cysteínu a metionínu.

Bolo preukázané, že molybdén prispieva k normálnemu metabolizmu sírnych aminokyselín. Pri konzumácii 5 porcií Many Prášku či Mana Drinku denne je príjem molybdénu 200 mikrogramov.

Užite si Manu ako súčasť pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Mana je vhodná pre každého zdravého dospelého jedinca.

Zdroj informacií:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Commettee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, on-line: http://www.efsa.europa.eu/sites/default/files/efsa_rep/blobserver_assets/ndatolerableuil.pdf

Klinická štúdia:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2010.1745/epdf

The Latest posts

Nová Mana je modrá. Berries je čistá mágia.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá mágia.

Prichádza tyčinka na novej úrovni. ManaBar.

Prichádza tyčinka na novej úrovni. ManaBar.

Family Pack Mark 8 je tu. Najvýhodnejší spôsob, ako si vychutnať Manu.

Family Pack Mark 8 je tu. Najvýhodnejší spôsob, ako si vychutnať Manu.