Mangán

Koncentrácia mangánu sa v jednotlivých potravinách veľmi líši, najviac ho nájdeme v obilí, ryži, orieškoch a niektorých čajoch. V ľudskom tele zohráva významnú rolu ako kofaktor niektorých enzýmových systémov. V súčasnej dobe nie je odporúčaný denný príjem mangánu stanovený, ale US National Research Council odhaduje bezpečný a dostatočný príjem pre dospelého človeka medzi 2 a 5 mg na deň, EFSA dokonca 1 až 10 mg mangánu na deň.

Bolo preukázané, že mangán prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu, k udržaniu normálneho stavu kostí, k normálnej tvorbe spojivových tkanív a k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom. Pri konzumácii 5 porcií práškovej Many denne je príjem mangánu 3,5 mg a v prípade konzumácie 5 porcií Mana Drinku denne je príjem mangánu 2 mg.

Užite si Manu ako súčasť pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Mana je vhodná pre každého zdravého dospelého jedinca.

Zdroj:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Commettee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, on-line: http://www.efsa.europa.eu/sites/default/files/efsa_rep/blobserver_assets/ndatolerableuil.pdf

Klinické štúdie:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2010.1808/epdf

The Latest posts

Nová Mana je modrá. Berries je čistá mágia.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá mágia.

Prichádza tyčinka na novej úrovni. ManaBar.

Prichádza tyčinka na novej úrovni. ManaBar.

Family Pack Mark 8 je tu. Najvýhodnejší spôsob, ako si vychutnať Manu.

Family Pack Mark 8 je tu. Najvýhodnejší spôsob, ako si vychutnať Manu.