Kyselina listová, (Folát / Vitamin B9)

Kyselina listová, niekedy tiež nazývaná ako vitamín B9, folát alebo folacín, patrí medzi vitamíny rozpustné vo vode. Nachádza sa predovšetkým v listovej zelenine, ale aj v ovocí, kvasniciach a niektorých živočíšnych zdrojoch. Dôležitú úlohu hrá pri syntéze nukleových kyselín.

V ľudskom organizme prispieva k správnej syntéze aminokyselín, normálne krvotvorbe, normálnemu metabolizmu homocysteínu, k normálnej psychickej činnosti, k normálnej funkcii imunitného systému, k zníženiu vyčerpania a únavy, podieľa sa na procese delenia buniek au tehotných žien prispieva k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva .

Vitamín B9 je prirodzenou súčasťou našich surovín, z ktorých sa Mana Prášok aj Mana Drink vyrába. Na odporúčanú dennú dávku navyše pridávame vitamín B9 (kyselinu listovú). Pri konzumácii 5 porcií Mana Prášku alebo Mana Drinku je príjem vitamínu B9 400 mikrogramov. Pri konzumácii 5 porcií Mana Prášku alebo Mana Drinku je príjem kyseliny listovej 400 mikrogramov.

,,Množství vitaminů, které jsou součástí našich surovin, jsme stanovili ve státem certifikovaných laboratořích. Jedině tak jsme si jisti, že odebíráme kvalitní suroviny bohaté na živiny.''

Užite si Manu aj ako súčasť pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Mana je vhodná pre každého zdravého dospelého jedinca.

Zdroj informací:

Vitamin and mineral requirements in human nutrition: report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998. online: http://apps.who.int/iris/bitstream/10665/42716/1/9241546123.pdf

Klinická štúdia:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2010.1760/epdf

The Latest posts

Uži si atraktívne kombinácie Many za skvelú cenu

Uži si atraktívne kombinácie Many za skvelú cenu

Láska naprieč vesmírom: svieža chuť jahôd a zamatová Mana ako dokonalý pár

Láska naprieč vesmírom: svieža chuť jahôd a zamatová Mana ako dokonalý pár

„Go Bananas!" so šialene dobrou banánovou novinkou

„Go Bananas!" so šialene dobrou banánovou novinkou