Jód

Jód je dôležitý najmä pre syntézu hormónov štítnej žľazy. Medzi zdroje jódu patria predovšetkým morské ryby a riasy. Jeho dlhodobý nedostatok sa najčastejšie prejavuje únavou a nespavosťou, zníženou funkciou štítnej žľazy a spomalenými reakciami.

Jód prispieva k normálnym rozpoznávacím funkciám, k normálnemu energetickému metabolizmu, k normálnej činnosti nervovej sústavy, k udržaniu normálneho stavu pokožky a k normálnej tvorbe hormónov štítnej žľazy a k normálnej činnosti štítnej žľazy. Odporúčaná hodnota príjmu od WHO bola pre zdravého dospelého jedinca stanovená na 150 µg za deň. Pri konzumácii 5 porcií práškovej Many či Mana Drinku denne je príjem jódu 180 µg.

Užite si Manu ako súčasť pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Mana je vhodná pre každého zdravého dospelého jedinca.

Zdroj informácií:

Tolerable upper intake levels for vitamins and minerals, Scientific Committee on Food, Scientific Panel on Dietetic Products, Nutrition and Allergies, EFSA 2006, on-line: http://www.efsa.europa.eu/sites/default/files/efsa_rep/blobserver_assets/ndatolerableuil.pdf

 

Vitamin and mineral requirements in human nutrition: report of a joint FAO/WHO expert consultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998. on-line: http://apps.who.int/iris/bitstream/10665/42716/1/9241546123.pdf

Klinické štúdie:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.2903/j.efsa.2014.3517/epdf

https://efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2014.3516

The Latest posts

Nová Mana je modrá. Berries je čistá mágia.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá mágia.

Prichádza tyčinka na novej úrovni. ManaBar.

Prichádza tyčinka na novej úrovni. ManaBar.

Family Pack Mark 8 je tu. Najvýhodnejší spôsob, ako si vychutnať Manu.

Family Pack Mark 8 je tu. Najvýhodnejší spôsob, ako si vychutnať Manu.