Udržateľnosť je dôležitou súčasťou našej misie. Tento rok ušetríme 1 700 kg zbytočného plastu

Sustainable agriculture, environmentally friendly food production

Keď sme pracovali na vývoji najnovšej receptúry Mark 6, jednou z našich najvyšších priorít bolo zakomponovať do jedla čo najbohatšiu škálu výživných látok z čo najširšieho spektra zdrojov. Nemenej dôležité je pre nás minimalizovať dopad našej výroby na životné prostredie. Preto sme sa rozhodli skoncovať s plastovými odmerkami, ktoré boli roky súčasťou škatule s práškom. Vďaka tomu sme od 1. januára 2020, keď bola receptúra Mark 6 uvedená na trh, ušetrili už tonu plastu. Za celý rok uchránime životné prostredie od takmer 100-tisíc plastových odmeriek, čo je 1 700 kilogramov plastu!

Nielenže používame ekologicky šetrné prísady od osvedčených výrobcov a distribútorov, ale podnikáme aj kroky na inováciu našej výrobnej linky a redukciu obalového materiálu. V roku 2018 sme investovali milióny eur práve do našej výrobnej linky a vývoja patentovanej technológie miešania. To nám umožnilo po prvýkrát v histórii spojiť prášok s olejom, ktorý sme dovtedy dodávali v samostatnej plastovej fľaštičke. S príchodom predošlej receptúry Mark 5 sa nám podarilo zredukovať spotrebu plastov o 50 % a papierových obalov o 20 %.

Odstránením plastových odmeriek z našich najnovších práškov tak iba pokračujeme v tradícii. Od 1. januára 2020, keď sa receptúra Mark 6 dostala na trh, sme tak ušetrili tisíce kilogramov plastového odpadu. Namiesto odmerky teraz do škatule vkladáme návod, ako dávkovať prášok pomocou obyčajnej polievkovej lyžice (5 vrchovatých polievkových lyžíc = 2 Mana odmerky/86 g/400 kcal). A pre tých, ktorí si prípravu Many bez odmerky nevedia predstaviť, máme stále našu originálnu odmerku z nehrdzavejúcej ocele, ktorá sa dá kúpiť v rámci Starter kitu aj samostatne.

Mana meal replacement, starter kit

Hoci odporúčame presnú porciu s energetickou hodnotou 400 kcal, na čo slúži práve naša odmerka, mnohí zákazníci si ManaPowder miešajú podľa vlastných potrieb. Zatiaľ čo niektorí dávajú prednosť hustejšej konzistencii, iní uprednostňujú redšie a ľahšie jedlo. Či už používaš odmerku, alebo nie, ManaPowder si môžeš namiešať vždy podľa vlastných predstáv. Najdôležitejšie je, že ulahodíš nielen svojmu telu, ale aj planéte.

Zdieľať článok

Najnovšie príspevky