Buďme odhodlaní. Strach je nanič

Buďme odhodlaní. Strach je nanič

Rád by som vám podal report o súčasnom dianí a o našej pripravenosti na nadchádzajúce udalosti v budúcich mesiacoch.

Už nejakú dobu som nevydal žiadny blog. Niežeby som nemal nič rozpísané, ​​ale udalosti tohto roka sa hýbu tak rýchlo, že niektoré témy po pár dňoch strácajú na dôležitosti.

Mana je od samého začiatku postavená na vedeckých princípoch, ďalej na utilitarizme, futurizme a na minimalizme s nádychom optimistickej vedeckej fikcie. Vďaka týmto princípom veríme, že stojí za to usilovať o inšpiratívnu budúcnosť. Aj pre mňa samého je zaujímavé na vlastné oči vidieť, že pôvodne nemysliteľný koncept jedla stvoreného skrze prizmu prírodných vied a engineeringu dosahuje svoj úžitok v plnom rozsahu.

Nástup covid-19 v roku 2020 začal svetovú transformáciu naprieč všetkými segmentmi a ľudskými životmi. Táto téma je už v našej spoločnosti natoľko zažitá, že ju nebudem nijako komentovať, ani sa púšťať do akýchkoľvek diskusií. Urobte si na to vlastný názor z dostupných a overených vedeckých informácií. Poviem k tomu jediné – v akejkoľvek situácii je lepšie zachovať odvahu a odhodlanie prekážky kontinuálne prekonávať, než voliť cestu strachu či obáv. Tie musia preč. Strach je nanič.

TRETIA VLNA JE TU A MY BUDEME POMÁHAŤ

Prejdem ku konkrétnym riešeniam, ktoré ako Mana robíme. V prvej epidemiologickej vlne sme na jar spoločne s vašou pomocou a pomocou iniciatív ako napríklad #energielekarum doručili českým záchranným zložkám, zdravotníkom, seniorom a krízovým tímom českých fakultných nemocníc vyše 50-tisíc drinkov Many. To je viac než 20 miliónov kilokalórií veľmi potrebnej energie. Viac sme nad rámec našich štandardných kapacít nedokázali. Je skvelé, že Mana sa po filtračných maskách stala najžiadanejším artiklom do osobnej výbavy zdravotníkov a pomohla im zvládnuť extrémne podmienky.

Reagovali sme na stovky žiadostí ľudí aj inštitúcií z celého sveta. Od humanitárnych organizácií z prvej línie, cez fakultné a súkromné nemocnice, lokálne domovy pre seniorov až po „záchranky“. Logicky sme v rámci kapacít uprednostnili Českú republiku. Museli sme nastaviť výrobné priority, ochrániť našich vlastných ľudí, rozložiť trojzmennú výrobnú prevádzku, pracovné sily a možnosti tak, aby sme to celé zvládli vôbec my sami.

Podľa frekvencie nových žiadostí v týchto dňoch vidíme, že situácia začína extrémne gradovať. Na jar bola kríza rádovo miernejšie, hoci ani vtedy to nebolo nič veselé. Teraz to bude – bohužiaľ – ešte náročnejšie. A preto sme nad rámec našich výrobných kapacít vyčlenili na celosvetové požiadavky až milión drinkov, ktoré budeme pripravení v najbližších 9 mesiacoch vyrobiť výhradne pre sektor zdravotníctva a všeobecne pre potreby humanitárnej pomoci. Momentálne na našom českom webe aktualizujeme stránku, kde budeme o ďalších aktivitách priebežne informovať.


Majte sa podľa možností čo najlepšie.

Jakub Krejčík

The Latest posts

Uži si atraktívne kombinácie Many za skvelú cenu

Uži si atraktívne kombinácie Many za skvelú cenu

Láska naprieč vesmírom: svieža chuť jahôd a zamatová Mana ako dokonalý pár

Láska naprieč vesmírom: svieža chuť jahôd a zamatová Mana ako dokonalý pár

„Go Bananas!" so šialene dobrou banánovou novinkou

„Go Bananas!" so šialene dobrou banánovou novinkou