ManaPowder™ | Origin

€55.00

Prečo Mana?

42 esenciálnychživín

Mana je nutrične komplexné riešenie s obsahom 42 esenciálnych živín, ktoré tvojmu telu dodajú všetko, čo potrebuje na to, aby bolo zdravé a zvládalo každodenné výzvy.

Jadrová fyzika? Kdeže

Potravinová veda? Presne!

Manu vyvíja tím českých vedcov a odborníkov z oblasti potravinárstva, biochémie a chémie priamo v pražskom výrobnom závode. Zloženie Many je postavené na dvoch vlastných klinických štúdiách, ktoré vznikli v spolupráci s Karlovou univerzitou, ďalej na báze klinických štúdií Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA), Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a na skúsenostiach z klinickej medicíny.

Zloženie potravín neustále vyvíjame a prispôsobujeme súčasnému vedeckému poznaniu, a preto pravidelne vydávame novú, vylepšenú verziu nutričného zloženia nášho jedla. Najnovšia verzia Mark 6 je dovedená k dokonalosti.

Nová receptúra Mark 6

 • 42 esenciálnych živín
 • 400 kcal v 1 porci
 • 4 nové zdroje proteínu, teraz celkom 6
 • 5 nových zdrojov vlákniny, celkom 8
 • 1 nový zdroj tuku, teraz celkom 6
 • 38 vitamínov a minerálov
 • 3 nové formy minerálov (Mg, K, Zn)
 • Omega-3 z morských rias (EPA a DHA)
 • Kompletné spektrum aminokyselín
 • Nízky glykemický index (29)
 • Bez GMO

Všetko, čo tvoje telo potrebuje

42 esenciálnych nutrientov

Esenciálne nutrienty, respektíve živiny sú také, ktoré si naše telo nedokáže vytvoriť samo a ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie organizmu. Nielenže ich v potrave musíme prijímať každý deň, ale navyše v správnom množstve. Mana obsahuje 42 esenciálnych nutrientov v presne zmeraných množstvách, aby tvoje telo dostalo všetko, čo potrebuje a nič navyše.

Kvalitná výživa pre tvoje svaly i kosti

6 zdrojov proteínu

Unikátna kombinácia šiestich zdrojov rastlinných proteínov podporí rast svalovej hmoty a správnu regeneráciu. Jedna porcia prášku tí dodá 21 g kvalitných bielkovín a kompletné aminokyselinové spektrum. Ako zdroje proteínu používame sójový a hrachový proteínový izolát, ovsený, konopný, ryžový proteín a proteín zo sladkovodných rias.

Morské riasy: naša tajná zbraň

6 zdrojov tuku

Zdravé tuky v Mane pomáhajú regulovať cholesterol v krvi a dodávajú energiu tvojmu telu i mozgu. Jedna porcia prášku obsahuje 19 g tukov z morských rias (bohaté na omega-3 mastné kyseliny), z kokosového, slnečnicového, repkového a ľanového oleja, tuky z ovsa a fosfolipidy zo sójového lecitínu. Unikátna zmes rastlinných olejov v Mane je zdrojom dôležitých vitamínov rozpustných v tukoch a cenných fytonutrientov, ako sú vitamín E, fytosteroly alebo luteín.

Mana obsahuje omega-6 a omega-3 mastné kyseliny v správnom pomere 2 : 1.

Všetko pre zdravé črevá 

8 zdrojov vlákniny

V jednom prášku nájdeš 7 g vlákniny, ktoré podporujú rast a funkciu črevných baktérií. Našu unikátnu zmes tvorí ovsená vláknina s významným obsahom betaglukánov, rozpustná vláknina z koreňa čakanky známa ako inulín, arabská guma, mrkvová vláknina a vlákniny z konope, hrachu, sóje a sladkovodné riasy.

Biokatalytický rozbuška. Bang!

14 esenciálnych vitamínov

V ľudskom organizme majú vitamíny funkciu biokatalyzátorov a antioxidantov. Podieľajú sa na metabolizme bielkovín, tukov, sacharidov a na vstrebávaní minerálov.

ManaPowder™ je vďaka svojmu bohatému obsahu vitamínov a minerálov, ktoré sú zakomponované do kompletného jedla, skvele vstrebateľným multivitamínom. Obsahuje kompletné spektrum 14 esenciálnych vitamínov – vitamín A, všetkých 8 vitamínov skupiny B, vitamín C, D2, E, K1 a K2.

Chrbtica bytia

17 esenciálnych minerálov

Minerály sú nevyhnutné pre rast a metabolizmus celého organizmu, podieľajú sa na výstavbe telesných tkanív a sú dôležité aj pre prácu mozgu a svalov.

Receptúra Mark 6 obsahuje 17 esenciálnych minerálov. Pridali sme navyše nové chelátované formy horčíka (laktát horečnatý), draslíka (citrát draselný) a zinku (glukónan zinočnatý), ktoré sú oproti predchádzajúcej receptúre ešte lepšie vstrebateľné.

Rovnako tak obsahuje ďalších 7 minerálov vo forme stopových prvkov, ktoré sa prirodzene vyskytujú v potravinách.

Zdravé sacharidy

Nízky glykemický index

Vďaka komplexnému spektru sacharidov a vyváženému pomeru makroživín má Mana nízky glykemický index (29). Znamená to, že zasýti na dlhší čas a spôsobuje minimálne výkyvy glykémie (hladiny cukru v krvi) medzi jednotlivými jedlami. Manou tak môžeš nahradiť kompletne celý jedálniček od raňajok až po večeru a nemusíš sa obávať nadmernej sacharidovej záťaže.

Graf zobrazuje priemerné absolútne hodnoty glykémie v čase. Dáta sú zobrazené ako priemer ± SEM; p <0.0001 pre interakciu čas vs test, two-way ANOVA. < 0.0001 for interaction time vs. test, two-way ANOVA.

Pomer odporúčaný EFSA

Vyvážené zastúpenie makroživín

Z celkového energetického zastúpenie živín v ManaPowder™ predstavujú bielkoviny 22 %, sacharidy 34 % a tuky 44 %. Tento pomer je v zhode s odporúčaniami Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA) a najnovšími klinickými štúdiami zaoberajúcimi sa modernou výživou.

Profil aminokyselín

Množstvo aminokyselín v dennej dávke (5 porcií) ManaPowder™ (AA g/100 g proteínu)

Amounts of amino acids in the reference protein of the WHO (per 100 g/protein)

Profil vitamínov a minerálov

Množstvo vitamínov v dennej dávke (5 porcií) ManaPowder™
(% = odporúčaný denný príjem pre dospelého človeka)

Ingrediencie

Dôvod, prečo nie je nič iné ako Mana

Lipidy z morských rias

Morské riasy pôsobia priaznivo na srdce, mozog a zrak. Je to najmä vďaka nenasýteným mastným kyselinám DHA a EPA, ktoré majú blahodarné účinky už pri spotrebe 250 mg denne. 5 porcií prášku dodá organizmu až 1 150 mg týchto kyselín, z ktorých je 1 105 mg DHA.

Disacharidy z bielej repy

Izomaltulóza, známa aj ako palatinóza, je disacharid, ktorý pomáha udržiavať nízku hladinu glykemického indexu Many (GI = 29), čím sa znižuje riziko srdcových chorôb a cukrovky. Potraviny obsahujúce izomaltulózu pomáhajú lepšie regulovať hladinu glukózy v krvi než potraviny obsahujúce cukor.

8 zdrojov vlákniny 

Mana obsahuje týchto 6 zdrojov vlákniny: ovsená vláknina s významným obsahom betaglukánov, rozpustná vláknina z koreňa čakanky (inulín), mrkvová vláknina, arabská guma, vláknina z konope, hrachu, sóje a zo sladkovodných rias. Všetky tieto typy vlákniny podporujú rast a funkciu priateľských baktérií v črevách. Betaglukány z ovsa tiež pomáhajú udržiavať normálnu hladinu cholesterolu v krvi.

Lipidy z ľanových semienok

Ľanový olej obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré okrem iného chránia mozog pred starnutím. Ľanový olej používaný v Mane je organický a lisovaný za studena. A vďaka špeciálnej technológii na vylúčenie kyslíka sa vyhneme akejkoľvek nežiaducej peroxidácii. Ľanový olej obsahuje najvyššiu koncentráciu omega-3 mastných kyselín zo všetkých rastlinných olejov.

Lipidy zo slnečnicového oleja

Slnečnicový olej chráni pokožku a tkanivá pred oxidačným stresom. Obsahuje bohatú zmes mononenasýtených (MUFA) a polynenasýtených (PUFA) mastných kyselín, prevažne kyseliny olejovej (omega-9) a kyseliny linolovej (omega-6), ako aj vysoké koncentrácie vitamínu E a fytosterolov.

Oligosacharidy z kukurice

Kukurica pomáha dodávať organizmu rýchlu energiu a v kombinácii s ďalšími zložkami v Mane prispieva k dobrému tráveniu. Kukurica je navyše zdrojom čistých a dobre štruktúrovaných uhľohydrátov, a tak prepožičiava Mane príjemnú konzistenciu a jemnú sladkosť.

6 ZDROJOV BIELKOVÍN

1 porcia prášku dodáva 21 g proteínu z vyváženej zmesi sóje, hrachu, ovsa, sladkovodných rias, hnedej ryže a konopy. V kombinácii sú tieto ingrediencie komplexným zdrojom rastlinného proteínu s kompletným spektrom aminokyselín, vďaka čomu podporujú rast a regeneráciu svalov.

Sójový lecitín

Sójový lecitín je zdrojom fosfatidylcholínu, teda cenného cholínu, ktorý pomáha zlepšovať našu pamäť. Tento biologicky významný lipid je nevyhnutným stavebným blokom nervových a mozgových buniek. Lecitín zároveň vykazuje výborné emulgačné vlastnosti.

Lipidy z repkového oleja

Repkový olej prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi. Je bohatý na omega-6 a omega-3 mastné kyseliny, má nízky obsah nasýtených tukov a vysoký obsah vitamínov rozpustných v tuku a fytochemikálií, ako sú fytosteroly a luteín.

Lipidy z kokosu

Kokosový olej, ktorý je medzi prírodnými olejmi jedinečný, sa v organizme rýchlo spaľuje, a tak dodáva telu a mozgu okamžite energiu. Kokosový olej používaný v našich burgeroch je organický a lisovaný za studena. Má príjemnú arómu, pevnú konzistenciu a je bohatý na nasýtené mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom (najmä na kyselina laurovú, myristovú, kaprylovú a kaprinovú). Obsahuje iba malé množstvo vysoko nasýtených mastných kyselín.