Nutrične kompletná

Všetko, čo si tvoje telo pýta

Mana je nutrične kompletná potravina plná bielkovín, vitamínov i minerálov. Obsahuje výnimočných 42 esenciálnych živín v jednom kompaktnom jedle.

Jadrová fyzika? Kdeže

Potravinová veda? Presne!

Manu vyvíja tím českých vedcov a odborníkov z oblasti potravinárstva, biochémie a chémie priamo v pražskom výrobnom závode. Zloženie Many je postavené na dvoch vlastných klinických štúdiách, ktoré vznikli v spolupráci s Karlovou univerzitou, ďalej na báze klinických štúdií Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA), Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a na skúsenostiach z klinickej medicíny.

Zloženie potravín neustále vyvíjame a prispôsobujeme súčasnému vedeckému poznaniu, a preto pravidelne vydávame novú, vylepšenú verziu nutričného zloženia nášho jedla. Najnovšia verzia Mark 6 je dovedená k dokonalosti.

Nová receptúra Mark 6

 • 42 esenciálnych živín
 • 400 kcal v 1 porcii
 • 4 nové zdroje proteínu, celkom 6
 • 5 nových zdrojov vlákniny, celkom 8
 • 1 nový zdroj tuku, celkom 6
 • 38 vitamínov a minerálov
 • 3 nové formy minerálov (Mg, K, Zn)
 • Omega-3 z morských rias (EPA a DHA)
 • Kompletné spektrum aminokyselín
 • Nízky glykemický index (29)
 • Bez GMO

Navonok minimalizmus. Vnútri maximalizmus

42 esenciálnych živín

Za esenciálne považujeme tie živiny, ktoré sú životne dôležité pre správne fungovanie organizmu, ale naše telo si ich nedokáže samo vytvoriť. Musíme ich prijímať v potrave každý deň v dostatočnom množstve – ide o vitamíny, minerály, niektoré aminokyseliny aj mastné kyseliny. Najnovšia receptúra Mark 6 obsahuje neuveriteľných 42 esenciálnych nutrientov! Skrátka všetko, čo tvoje telo potrebuje.

Kvalitná výživa pre tvoje svaly i kosti

6 zdrojov proteínu

Unikátna kombinácia šiestich zdrojov rastlinných proteínov podporí rast svalovej hmoty a správnu regeneráciu. Jedna porcia prášku tí dodá 21 g kvalitných bielkovín a kompletné aminokyselinové spektrum. Ako zdroje proteínu používame sójový a hrachový proteínový izolát, ovsený, konopný, ryžový proteín a proteín zo sladkovodných rias.

Morské riasy: naša tajná zbraň

6 zdrojov tuku

Zdravé tuky v Mane pomáhajú regulovať cholesterol v krvi a dodávajú energiu tvojmu telu i mozgu. Jedna porcia prášku obsahuje 19 g tukov z morských rias (bohaté na omega-3 mastné kyseliny), z kokosového, slnečnicového, repkového a ľanového oleja, tuky z ovsa a fosfolipidy zo sójového lecitínu. Unikátna zmes rastlinných olejov v Mane je zdrojom dôležitých vitamínov rozpustných v tukoch a cenných fytonutrientov, ako sú vitamín E, fytosteroly alebo luteín.

Mana obsahuje omega-6 a omega-3 mastné kyseliny v správnom pomere 2 : 1.

Všetko pre zdravé črevá

8 zdrojov vlákniny

V jednom prášku nájdeš 7 g vlákniny, ktoré podporujú rast a funkciu črevných baktérií. Našu unikátnu zmes tvorí ovsená vláknina s významným obsahom betaglukánov, rozpustná vláknina z koreňa čakanky známa ako inulín, arabská guma, mrkvová vláknina a vlákniny z konope, hrachu, sóje a sladkovodné riasy.

Biokatalytický rozbuška. Bang!

14 esenciálnych vitamínov

V ľudskom organizme majú vitamíny funkciu biokatalyzátorov a antioxidantov. Podieľajú sa na metabolizme bielkovín, tukov, sacharidov a na vstrebávaní minerálov.

ManaPowder™ je vďaka svojmu bohatému obsahu vitamínov a minerálov, ktoré sú zakomponované do kompletného jedla, skvele vstrebateľným multivitamínom. Obsahuje kompletné spektrum 14 esenciálnych vitamínov – vitamín A, všetkých 8 vitamínov skupiny B, vitamín C, D2, E, K1 a K2.

Chrbtica bytia

17 esenciálnych minerálov

Minerály sú nevyhnutné pre rast a metabolizmus celého organizmu, podieľajú sa na výstavbe telesných tkanív a sú dôležité aj pre prácu mozgu a svalov.

Receptúra Mark 6 obsahuje 17 esenciálnych minerálov. Pridali sme navyše nové chelátované formy horčíka (laktát horečnatý), draslíka (citrát draselný) a zinku (glukónan zinočnatý), ktoré sú oproti predchádzajúcej receptúre ešte lepšie vstrebateľné.

Rovnako tak obsahuje ďalších 7 minerálov vo forme stopových prvkov, ktoré sa prirodzene vyskytujú v potravinách.

Zdravé sacharidy

Nízky glykemický index

Vďaka komplexnému spektru sacharidov a vyváženému pomeru makroživín má Mana nízky glykemický index (29). Znamená to, že zasýti na dlhší čas a spôsobuje minimálne výkyvy glykémie (hladiny cukru v krvi) medzi jednotlivými jedlami. Manou tak môžeš nahradiť kompletne celý jedálniček od raňajok až po večeru a nemusíš sa obávať nadmernej sacharidovej záťaže.

Graf zobrazuje priemerné absolútne hodnoty glykémie v čase. Dáta sú zobrazené ako priemer ± SEM; p < 0,0001 pre interakciu čas vs test, two-way ANOVA.

Pomer odporúčaný EFSA

Vyvážené zastúpenie makroživín

Z celkového energetického zastúpenie živín v ManaPowder™ predstavujú bielkoviny 22 %, sacharidy 34 % a tuky 44 %. Tento pomer je v zhode s odporúčaniami Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA) a najnovšími klinickými štúdiami zaoberajúcimi sa modernou výživou.

Profil aminokyselín

Množstvo aminokyselín v dennej dávke
(5 porcií) prášku (AA g/100 g proteínu)

Množstvo aminokyselín v referenčnom proteíne podľa WHO (AA g/100 g proteínu)

Profil vitamínov a minerálov

Množstvo vitamínov v dennej dávke (5 porcií) ManaPowder™
(% = odporúčaný denný príjem pre dospelého človeka)

Ingrediencie

Dôvod, prečo nie je nič iné ako Mana

Lipidy z morských rias

Morské riasy pôsobia priaznivo na srdce, mozog a zrak. Je to najmä vďaka nenasýteným mastným kyselinám DHA a EPA, ktoré majú blahodarné účinky už pri spotrebe 250 mg denne. 5 porcií prášku dodá organizmu až 1 150 mg týchto kyselín, z ktorých je 1 105 mg DHA.

Disacharidy z bielej repy

Izomaltulóza, známa aj ako palatinóza, je disacharid, ktorý pomáha udržiavať nízku hladinu glykemického indexu Many (GI = 29), čím sa znižuje riziko srdcových chorôb a cukrovky. Potraviny obsahujúce izomaltulózu pomáhajú lepšie regulovať hladinu glukózy v krvi než potraviny obsahujúce cukor.

8 zdrojov vlákniny

Mana obsahuje týchto 8 zdrojov vlákniny: ovsená vláknina s významným obsahom betaglukánov, rozpustná vláknina z koreňa čakanky (inulín), mrkvová vláknina, arabská guma, vláknina z konope, hrachu, sóje a zo sladkovodných rias. Všetky tieto typy vlákniny podporujú rast a funkciu priateľských baktérií v črevách. Betaglukány z ovsa tiež pomáhajú udržiavať normálnu hladinu cholesterolu v krvi.

Lipidy z ľanových semienok

Ľanový olej obsahuje omega-3 mastné kyseliny, ktoré okrem iného chránia mozog pred starnutím. Ľanový olej používaný v Mane je organický a lisovaný za studena. A vďaka špeciálnej technológii na vylúčenie kyslíka sa vyhneme akejkoľvek nežiaducej peroxidácii. Ľanový olej obsahuje najvyššiu koncentráciu omega-3 mastných kyselín zo všetkých rastlinných olejov.

Lipidy zo slnečnicového oleja

Slnečnicový olej chráni pokožku a tkanivá pred oxidačným stresom. Obsahuje bohatú zmes mononenasýtených (MUFA) a polynenasýtených (PUFA) mastných kyselín, prevažne kyseliny olejovej (omega-9) a kyseliny linolovej (omega-6), ako aj vysoké koncentrácie vitamínu E a fytosterolov.

Oligosacharidy z kukurice

Kukurica pomáha dodávať organizmu rýchlu energiu a v kombinácii s ďalšími zložkami v Mane prispieva k dobrému tráveniu. Kukurica je navyše zdrojom čistých a dobre štruktúrovaných uhľohydrátov, a tak prepožičiava Mane príjemnú konzistenciu a jemnú sladkosť.

6 zdrojov bielkovín

1 porcia prášku dodáva 21 g proteínu z vyváženej zmesi sóje, hrachu, ovsa, sladkovodných rias, hnedej ryže a konopy. V kombinácii sú tieto ingrediencie komplexným zdrojom rastlinného proteínu s kompletným spektrom aminokyselín, vďaka čomu podporujú rast a regeneráciu svalov.

Sójový lecitín

Sójový lecitín je zdrojom fosfatidylcholínu, teda cenného cholínu, ktorý pomáha zlepšovať našu pamäť. Tento biologicky významný lipid je nevyhnutným stavebným blokom nervových a mozgových buniek. Lecitín zároveň vykazuje výborné emulgačné vlastnosti.

Lipidy z repkového oleja

Repkový olej prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi. Je bohatý na omega-6 a omega-3 mastné kyseliny, má nízky obsah nasýtených tukov a vysoký obsah vitamínov rozpustných v tuku a fytochemikálií, ako sú fytosteroly a luteín.

Lipidy z kokosu

Kokosový olej, ktorý je medzi prírodnými olejmi jedinečný, sa v organizme rýchlo spaľuje, a tak dodáva telu a mozgu okamžite energiu. Pužívame organický a za studena lisovaný olej. Má príjemnú arómu, pevnú konzistenciu a je bohatý na nasýtené mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom (najmä na kyselinu laurovú, myristovú, kaprylovú a kaprinovú). Obsahuje iba malé množstvo vysoko nasýtených mastných kyselín.