Nový rok, to je 365 príležitostí na zmenu. Ako ti môže pomôcť Mana?

Nový rok, to je 365 príležitostí na zmenu. Ako ti môže pomôcť Mana?

Pre mnohých ľudí znamená prelom decembra a januára čas, keď svoje staré ja nechávame za sebou a otvárame sa nádeji na lepšie zajtrajšky. Nový rok so sebou totiž prináša 365 príležitostí na to, urobiť vo svojom živote zmeny. Tráviť viac času s rodinou, jesť zdravšie, schudnúť, alebo nabrať svaly, viac zarobiť, viac ušetriť… Občas nám však motivácia vydrží iba prvých pár dní. Prečo je také ťažké novoročné predsavzatia dodržať a ako ti v tom môže Mana pomôcť? Prečítaj si viac v nasledujúcom článku.

Podľa prieskumu, ktorý v decembri 2019 realizovala spoločnosť Ipsos, boli najčastejšie novoročné predsavzatia tieto:

  • viac cvičiť,
  • zdravšie jesť,
  • ušetriť viac peňazí,
  • mať viac času na seba, rodinu a priateľov,
  • byť ohľaduplnejší k životnému prostrediu.

Určite sa zhodneme na tom, že ak by sme všetky tieto body do svojho života zahrnuli, citeľne by sa zmenil k lepšiemu.

Prečo je teda také ťažké novoročné predsavzatia dodržať?

Aby sme na túto otázku mohli odpovedať, musíme ísť trošku viac do hĺbky a pozrieť sa na to, čo s nami snaha o zmenu robí po fyziologickej stránke... Aby tvoj organizmus mohol fungovať správne, musí si vedieť udržiavať stále vnútorné prostredie, a preto je tvoje telo regulované procesom homeostázy, ktorý sa dá chápať ako princíp udržiavania rovnováhy celého organizmu.

Možno sa teraz pýtaš, čo má tvoje vnútorné prostredie spoločné s tým, či svoje novoročné predsavzatia dodržíš, alebo nie. Odpoveď je vlastne celkom jednoduchá. Vzhľadom na to, že nie sme schopní udržiavať vysokú úroveň výkonu príliš dlho, tak sa ľahko vyčerpáme. Keď sa preto napríklad rozhodneš chudnúť a náhle znížiš príjem kalórií, tvoje telo sa bude naďalej snažiť udržiavať hladinu telesného tuku na takej úrovni, na ktorú bolo dlhú dobu zvyknuté a to ťa bude stáť energiu. Ten istý princíp platí aj pre zdroj našej motivácie. Preto je pre nás vo výsledku také ťažké novoročné predsavzatia dodržať – v dobrej viere si toho naberieme príliš veľa a výsledky očakávame ideálne ihneď.

Prelomiť zabehnuté návyky a vytvoriť si nové a zdravšie však trvá istý čas. Vedci z University College London vykonali v roku 2009 štúdiu, v rámci ktorej počas 12 mesiacov skúmali návyky 96 dospelých dobrovoľníkov. V priebehu výskumu zistili, že aby sme si vytvorili a predovšetkým udržali nový návyk, treba vydržať minimálne 66 dní, pričom vo výnimočných prípadoch sa doba pohybovala od 18 do 254 dní. Preto nemusíš panikáriť, ak sa ti nedarí naplniť svoje novoročné predsavzatia počas prvých týždňov – drvivej väčšine ľudí to trvá minimálne 2 mesiace.

Vytvor si realistický plán, ktorý ťa bude prirodzene motivovať!

Ako vyzrieť na novoročné predsavzatie?

Pohyb a strava sú dve strany tej istej mince. Jedno bez druhého totiž z dlhodobého hľadiska nefunguje. Ako ale urobiť ten prvý krok? V prvom rade si zostav reálny plán, ktorý ťa motivuje. Chceš začať behať alebo posilňovať? Daj si ako počiatočný cieľ 1 kilometer a ľahšie váhy. Časom budeš chcieť prirodzene viac, pretože sa budeš cítiť skvelo! Choď na to postupne a nesnaž sa robiť všetky zmeny naraz.

Bez vhodnej úpravy jedálnička to však bude ťažké. Máme však skvelú správu – dostať sa do formy ide aj chutne a bez diét! Mana je efektívne, nutrične kompletné jedlo, ktoré tvojmu telu dodá behom pár sekúnd všetky potrebné živiny. A pretože nezaťažuje trávenie, môžeš si ju dopriať ako pred, tak aj po tréningu. S Manou máš navyše výhodu, že presne vieš, koľko kalórií a živín telu dávaš. Vďaka tomu si svoj kalorický príjem môžeš nastaviť na mieru.

Ušetriť peniaze. Vieš o tom, že po nákladoch na bývanie míňame najviac za jedlo? Mana je nielen zdravé a chutné, ale aj ekonomicky výhodné jedlo s cenou od 1,41 eur za 1 porciu! Keď predpokladáme, že priemerná porcia jedla stojí 4 eurá, potom s naším Family Packom o 140 porciách ušetríš vyše 360 eur!

Mať viac času na seba aj blízkych. Vieš, koľko času týždenne premárniš chodením po supermarketoch, varením a umývaním riadu? Aby sme ti ušetrili čas, spočítali sme to... A rovno prišli s riešením. Keď predpokladáme, že príprava priemerného, ​​doma uvareného jedla trvá približne 30 minút, tak v prípade, že si dáš Manu aspoň raz denne, mesačne ušetríš viac ako 15 hodín, ktoré môžeš venovať sebe a svojim blízkym! ManaPowder totiž stačí zaliať vodou a pri ManaDrinku len zatrepať a vypiť. Zmena sa zdá byť zložitá, ale v skutočnosti je to jednoduché – začni jesť efektívne a získaš viac času na život!

Pomôcť životnému prostrediu. Manu vyrábame z udržateľných rastlinných surovín s použitím revolučných technologií, ktoré sú šetrné voči životnému prostrediu. Všetky ingrediencie podrobujeme dôkladnej kontrole našimi vlastnými testami, laboratórnymi analýzami certifikovaných laboratórií aj klinickými štúdiami svetových inštitúcií. Vďaka tomu sme schopní starostlivo vyberať len také suroviny, ktoré majú vysoký nutričný obsah v pomere k zanechanej ekologickej stope. Neustále tiež hľadáme nové spôsoby, ako znížiť množstvo odpadu, ako nájsť maximálne ekologické obalové materiály a tiež ako využívať viac energie z obnoviteľných zdrojov vo všetkých výrobných procesoch.

Ak aj ty patríš k miliónom ľudí, ktorí vítajú nový rok s nádejou, skús svoju snahu tentokrát trošku inak. Lepšie. S rešpektom nielen k sebe, ale aj k našej planéte a ľuďom žijúcim okolo teba. Nehľadiac na to, aké predsavzatia si tento rok zvolíš, s Manou máš možnosť si svoju cestu výrazne uľahčiť. A pamätaj, že to nie je o tom, ako rýchlo svoje ciele dosiahneš... Dôležité je predovšetkým začať a vytrvať.

Zdroje:

[1] Statista.com. (2019) America's Top New Year's Resolutions for 2020.
https://www.statista.com/chart/20309/us-new-years-resolutions-2020/

[2] Psychology Today. (2015) Why Is It So Darn Hard to Keep New Year’s Resolutions? https://www.psychologytoday.com/us/blog/motivate/201512/why-is-it-so-darn-hard-keep-new-year-s-resolutions

[3]  Verywellmind.com. (2020) How the Process of Homeostasis Works. https://www.verywellmind.com/what-is-homeostasis-2795237

[4] P Lally, Cornelia H. M. Van Jaarsveld, Henry W. W. Potts, Jane Wardle. (2010) How are habits formed: Modelling habit formation in the real world. http://repositorio.ispa.pt/bitstream/10400.12/3364/1/IJSP_998-1009.pdf

[5] F. L. Greenway, International Journal of Obesity. (2015) Physiological adaptations to weight loss and factors favouring weight regain. 
https://bit.ly/3FGH2Y1


The Latest posts

Uži si atraktívne kombinácie Many za skvelú cenu

Uži si atraktívne kombinácie Many za skvelú cenu

Láska naprieč vesmírom: svieža chuť jahôd a zamatová Mana ako dokonalý pár

Láska naprieč vesmírom: svieža chuť jahôd a zamatová Mana ako dokonalý pár

„Go Bananas!" so šialene dobrou banánovou novinkou

„Go Bananas!" so šialene dobrou banánovou novinkou