Novoročný list od Jakuba

Včera som si uvedomil, že tento Silvester je pre Manu už štvrtý. Je šialené, ako ten čas letí. Keď som si to uvedomil, začal som znovu prežívať všetko, čo sme doteraz urobili. Ako väčšina dobrých vecí, bolo to náročné, ale stálo to za to.

2014 – Keď mala spoločnosť takmer 1 rok, naša kancelária mala stále iba 100 m². Bol to náš prvý prenajatý priestor. Deň a noc sme robili všetko, čo bolo v našich silách, aby sme napredovali. Boli sme ako Iasón a jeho argonauti, ktorí neúnavne hľadali bájne zlaté rúno. Elon Musk mal pravdu, keď porovnával založenie spoločnosti so žutím sklad a hľadením do priepasti. Inými slovami: je to možné, ale nie bez boja. Vtedy sme si to neuvedomovali, ale dnes hovoríme o decembri 2014 ako o „tom decembri“.

2015 – V druhom roku sme sa museli naučiť chodiť, hoci sme sa ešte nedokázali ani plaziť. Logistika a výroba boli pre nás nočnou morou, pretože sme nedokázali primerane reagovať na veľké výkyvy dopytu. Nároky na všetky oddelenia sa dramaticky zvýšili a my sme museli začať budovať odolnejšiu obchodnú štruktúru. Preskakovali sme jednu prekážku za druhou, až kým sme našu výrobu a logistiku konečne neprispôsobili, nekúpili správne stroje a nezačali vyrábať nevyhnutné obaly a doplnky. V marci 2015 sme vydali náš prášok Mark 1 – oficiálny odklon od našej betaverzie. O 3 mesiace neskôr sme vydali náš prášok Mark 2, na ktorý sme dnes veľmi hrdí. Takisto sme modernizovali výrobnú linku a 10-násobne zvýšili produkciu. A aby toho nebolo málo, oznámili sme prípravu Many vo forme hotového drinku, ktorý sme sa rozhodli nazvať SuperMana.

2016 – V nasledujúcom roku sme v našom úsilí pokračovali, ale vyvstala otázka: „Ako si poradiť s našou vysnenou Manou vo forme drinku?“ Začali sme si uvedomovať, že sme boli trochu naivní a že to nebude také ľahké, ako sme si predstavovali. Kým sme na to konečne prišli, trápili sme naše mozgy ďalších 10 mesiacov. Nikto predtým v Európe takýto produkt nevyrobil, takže sme nemali ani inšpiráciu, z ktorej by sme mohli čerpať. No aj tak sme do toho šli a náš drink sa začal predávať. V tom istom roku sme predstavili tretiu receptúru prášku Mark 3 – predovšetkým vďaka nadobudnutým skúsenostiam a inováciám, ku ktorým sme dospeli pri vývoji drinku. Ďalším veľkým krokom vpred bolo vylepšenie našej zákazníckej podpory, ktorá je teraz k dispozícii denne od 8:00 do 20:00.

2017 – Rok 2017 sa vyznačoval údržbou a optimalizáciou všetkých našich divokých procesov, ako aj prípravou na globálnu expanziu. Začali sme založením novej spoločnosti: Heaven Labs DACH GmbH. Potom – asi po 4 mesiacoch lokalizácie a s podporou miestneho nemeckého tímu na čele s bitcoinovým kráľom Ricardom Ferrerom Riverom – sme začali predávať v Nemecku, Rakúsku a vo Švajčiarsku. Bola to pre nás obrovská lekcia o tom, ako zlúčiť 2 spoločnosti v prospech každej z nich. Odhadujeme, že v najhoršom prípade bude v priebehu 6 mesiacov naša DACH prevádzka väčšia než celá naša spoločnosť. Navyše, len pred pár dňami sme predstavili náš úžasný prášok Mark 4.

V novom roku spúšťame kampaň, na ktorej pracuje celý náš tím už vyše 3 mesiacov. Dúfame, že sa ti bude páčiť rovnako ako nám. Navyše pripravujeme hromadu prekvapení. Naše výrobky prechádzajú takými významnými zmenami, že jedlo už nikdy nebude to čo predtým. Ďakujeme, že sa meníte spoločne s nami.

Takže, všetci moji milovaní, tím Mana, priatelia, fanúšikovia, zákazníci, parťáci a konkurenti, nech je váš život zdravý, naplnený, bohatý, šťastný, bláznivý a hladný po nových výzvach – rovnako ako ten náš.

Jakub Krejčík, CEO

Zdieľať článok

Najnovšie príspevky