Mana: Nejde o diétu, ale o životný štýl

Mana: Nejde o diétu, ale o životný štýl

Zo všetkých strán počúvame o zdravom životnom štýle, diétach, cvičení a relaxácii. Týmito heslami sme doslova obklopení. Zároveň je však dnešná doba značne uponáhľaná a my tomuto tempu prispôsobujeme svoj život. Na všetko je málo času, a tak sa snažíme si kdečo uľahčiť. Veľakrát na úkor nášho zdravia, ktoré svojím životným štýlom ovplyvňujeme najviac. Ako naštartovať zdravý životný štýl bez pocitu viny z toho, že nestíhate, sa dočítate v nasledujúcom článku.

Zdravý životný štýl, ktorý vedie k spokojnosti a zdravému organizmu, nie je len o jedle, ako sa mnohí domnievajú. Je tiež o pohybe, kvalitnom spánku, o optimizme a vyhýbaní sa návykovým látkam. Väčšinou si prajeme svoje návyky zmeniť, ale po nejakej dobe to vzdáme. Nie každý má veľkú trpezlivosť, chuť a pevnú vôľu. Chce to začať od maličkostí. Aj malými krôčikmi sa dajú dosiahnuť veľké zmeny. Začnite kedykoľvek. Je úplne jedno, či je začiatok nového roka, pred plavkovou sezónou, pondelok alebo piatok. So zmenou môžete začať kedykoľvek. Nie je dôvod si dávať nezmyselné ciele a klásť na seba prehnané nároky. Zvoľte si reálny cieľ a pomaly k nemu smerujte.

DIÉTA NEZNAMENÁ HLADOVAŤ

Nebojte sa zmien v jedálničku. Zabudnite na hladovanie a nezmyselné diéty! Súčasťou zdravého životného štýlu je konzumácia vyváženej a hodnotnej stravy. Práve takú naše telo najviac potrebuje. Potrava je vkladom do nášho zdravia a to, čo zjeme, sa nám vráti aj s úrokmi. Ako to ale v dnešnej dobe urobiť, keď nás príprava jedla zdržuje od ďalších aktivít a jesť vyprážané jedlo z fast foodov nie je pre naše telo práve ideálne?

Nemusíte tráviť každý deň niekoľko hodín pri sporáku. S modernou dobou prichádza aj moderný spôsob stravovania. Vyskúšajte novinku – Mana Drink – vyvážené jedlo v tekutej podobe. „Novodobé jedlo Mana obsahuje všetky potrebné živiny bez balastu, bez toxínov, nasýtených mastných kyselín, bez cholesterolu či rakovinotvorných látok. Je to neuveriteľné, ale táto zmes ako z laboratória má šancu prispieť k celosvetovej zmene v stravovacích návykoch. Ponúka spôsob, ako získať potrebnú výživu jednoduchým, rýchlym, dostupným a lacným spôsobom,“ hovorí Jakub Krejčík, autor receptúry. Ak trávite veľa času na cestách, nemáte čas sa kvalitne najesť a neraz siahnete po bagete na benzínovej pumpe, je pre vás Mana ideálna. Jeden drink s objemom 330 ml obsahuje 400 kcal a pokryje 20 % vašej dennej potreby. Stačí len pretrepať, otvoriť a vychutnať si ideálnu porciu jedla. Výhodou je, že drink neobsahuje laktózu ani živočíšne produkty, takže je vhodný aj pre vegánov.

ZAČNITE POKOJNE CHÔDZOU

Každý pohyb sa počíta. Nedostatok pohybu je problém, ktorý trápi mnoho ľudí. Na vine je sedavý spôsob zamestnania a celková zmena životného štýlu spoločnosti. Stále viac využívame rôzne vymoženosti, ako sú autá alebo električky, namiesto toho, aby sme chodili pešo. Skúste sa vrátiť o krok späť, vystupujte z hromadných dopravných prostriedkov o pár staníc skôr a do cieľa dôjdite pekne po svojich. Výťah zase vymeňte za schody. Nájdite si takú pohybovú aktivitu, ku ktorej máte najbližšie. Ak sa napríklad nechcete potiť vo fitnes centrách, skúste plávanie, beh či jogu. Prechod na zdravý životný štýl nemusí byť nijako drastický. Časom sami spoznáte, že každá malá zmena k lepšiemu, ktorú vo svojom živote urobíte, pre vás bude veľkou odmenou.

The Latest posts

Uži si atraktívne kombinácie Many za skvelú cenu

Uži si atraktívne kombinácie Many za skvelú cenu

Láska naprieč vesmírom: svieža chuť jahôd a zamatová Mana ako dokonalý pár

Láska naprieč vesmírom: svieža chuť jahôd a zamatová Mana ako dokonalý pár

„Go Bananas!" so šialene dobrou banánovou novinkou

„Go Bananas!" so šialene dobrou banánovou novinkou