Dominik, Honza, and Jaroslav

Reprezentačný tím českého štvorbobu

Dominik Dvořák

Volám sa Dominik a šport bol vždy súčasťou môjho života. Svoju atletickú kariéru som začal s desaťbojom, ale keď som mal 19, dostal som sa na bobovú dráhu. Dnes som vodcom českého národného mužstva a dvakrát som bol na zimných olympijských hrách. Tvrdo trénujem a pripravujem sa na zimné olympijské hry v roku 2022.

Bobovanie nie je len o tom sadnúť si do bobu a ísť, ako si ľudia často myslia. Je to o obrovskej sile a rýchlosti, ktorú musí človek na štarte vynaložiť. Všetky fyzické aspekty, ktoré náš šport vyžaduje, budujeme tvrdými tréningami. Aby sme ich vydržali, tak veľa jeme.

Jan Šindelář

Moje meno je Jan, mám 26 rokov a som z Nymburku v Českej republike. Nymburk je v lete výcvikovým strediskom českých bobistov, takže nie je žiadnym prekvapením, že som bol do sveta bobovania uvedený už v mladom veku – konkrétne v osemnástich. Mojím doposiaľ najväčším úspechom je účasť na Zimných olympijských hrách Pchjongjang 2018.

S pilotom Dominikom Dvořákom sa nám tiež podarilo priviezť niekoľko medailí z juniorských majstrovstiev sveta. Celkovo mi je adrenalín vlastný, a preto v lete milujem jazdu na motorke.

Jaroslav Kopřiva

Volám sa Jaroslav a som olympijský bobista. Bobovanie je však iba mojím koníčkom. V skutočnosti pracujem na plný úväzok na tlačovom úrade policajného oddelenia Českej republiky.

Viete si asi predstaviť, prečo som začal piť Manu. S prácou na plný úväzok a s olympijským koníčkom je náročné jesť správne. Ako prvé som za Manu vymenil moje raňajkové energetické tyčinky a skutočne som cítil rozdiel. Teraz mám Manu stále po ruke.

Prečo užívame Manu?

„Musím sa priznať, že Manu milujem hlavne preto, lebo milujem jedlo vo všeobecnosti. Zároveň nenávidím pocit hladu a práve s hladovaním mi Mana pomáha. Je to moja záchrana – či už v podobe drinku, alebo prášku." D. D.

„Vďaka Mane mám prísun kvalitných živín aj medzi hlavnými jedlami a môžem si tak držať svoju váhu. Vďaka ušetrenému času v kuchyni sa navyše môžem viac venovať tréningu.“ J. Š.

„Svoju dopoludňajšiu a popoludňajšiu sušienkovú fitness desiatu som nahradil práve týmto komplexným drinkom, ktorý mám stále po ruke v kancelárii aj v aute a môjmu telu to len prospieva.“ J. K.